Kişisel verileriniz KVKK kapsamında mevzuata uygun olarak toplanıp işlenmektedir. Daha fazla bilgi almak için Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

TAMAM

Sağlıklı BeslenmeSAĞLIKLI VE DENGELİ BESLENME "
HOLİSTİK BESLENME" NEDİR?

Yıllarca kişilere sağlıklı beslenmeyi anlattım ama bunlar benim üniversitede öğrendiğim bilgilerdi.

Çıktığım ruhsal yolculuğum boyunca öğrendim ve öğrenmeye devam ettiğim bu süreçte; sağlıklı ve dengeli beslenmek aslında, Ruhsal, Zihinsel, Duygusal ve Bedensel olarak beslenmek imiş.

Kişiler bu 4 enerji bedenini doğru beslemez ise hastalıklar oluşuyor ve sadece bedene yönelik yapılan işlemler diyetler ilaçlar geçici olarak fayda sağlıyor ve kişi tekrar hasta oluyor.

Yeniçağ Holisitk Beslenme Bilincinin oturduğu ve hastalıkların bütüncül olarak değerlendirildiği bir çağ olacak.

Tek yönlü beslenmeme kavramı ise sadece bedeninizi beslenmeyin bu dengesiz ve sağlıksız oluyor anlamına geliyor.

Her enerji bedeni ne ile besleniyorsa o kadar sağlıklı veya o kadar hasta oluyor. Bunların izdüşümü bedende görüldüğü için her şey bedende çözülmeye çalışılıyor ama fayda sağlamıyor.

Bunun üzerine ben bugüne kadar aldığım tüm eğitimleri kullanarak Holistik Beslenme Bilincini kendi meslek hayatımda kullanmaya çalışacağım.


DİYET YAPARKEN ZAYIFLARKEN DAHA MUTLU BAŞARILI OLMAK İÇİN;
DÜŞÜNCE GÜCÜ KULLANILABİLİR Mİ ? ve NASIL?

Ben, 30 yıllık bir diyetisyen ve reiki master olarak kendi fikirlerimi düşüncelerimi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum Sizlerle.

Zayıflama yöntemlerinde en etikil ve en sağlıklı bilimsel yöntem diyet ve egzersizdir tartışılmaz..
Zihnin de zayıflamak için yapabileceği çok şey var. Düşüncelerinizi yönlendirebilir şekillendirebilirsiniz.


Böylece sizi vazgeçirecek zorlayacak üzecek bıktıracak isyan etmenize neden olacak düşüncelerden engellerden kurtulabilirsiniz.

Özellikle umutsuzluk, başarısızlık kaygısı ve başaracağına inanamamak zayıflama, diyet yapma ve kilo vermenin önündeki zihinsel engeller olarak önümüzde duruyor.
Beyinimizde adeta kireçlenme yaşatan bu olumsuz düşünceler silinmedikçe ve zayıflamaya olan inanç perçinlenmedikçe kolay bir zayıflama süreci yaşayamayacağımızı söyleyebilirim.

Zihin gücü ile daha kolay diyet yapma zayıflama anlayacağınız üzere mental enerjiyi kullanarak kendimizi inandırarak başarının yolunu açar.

Öncelikle zihin gücünü kullanarak diyet yapma zayıflama başarısını elde etmek istiyorsanız;
başaramam, edemem, iradesizim, kimse kilo vereceğime inanmıyor, artık kilo veremem ben böyleyim gibi bizleri aşırı kilolar ile yaşamaya mahkum eden düşünce öbeklerinden kendimizi kurtaracağız.

Olumsuz düşünceler hayatın her alanında olduğu gibi zayıflama alanında da başarısızlığın en önemli nedenidir.
Bir insan kaç kilo vereceğine inanır ve zayıflama hedeflerini ona göre şekillendirirse başaramama ihtimali yok olur.


Zayıflamak için Düşünce gücü nasıl kullanılır?

İnsanların zayıflama ve kilo verme olayında başarısız olmalarının nedenleri öncelikle mümkünse bir diyetisyen ve psikolog tarafından tespit edilir ve bu nedenlerin arkasında yatan olumsuz düşünceler duygular bir bir olumlu düşünceler ile yer değiştirir.
Ben hastalarımıda genelde bunu puzzle oyunlarını örnek veririm.bir duygunun eksikliğinde yerini yemek alıyor eğer o boşluğu duygu eksikliğini bulursak sorun azalıyor.

Tabi bu verdiğim örnek herhangi bir sağlık problemi olmayanlar için. "DİABET, HİPOGLİSEMİ, KORTİZON, ANEMİ İÇİN KULLANILAN BAZI İLAÇLAR ...vs"

Örnek olarak yeme isteğinin yok edilmesi önemli bir başarı olacaktır. Kesinlikle ama kesinlikle sofrada hedeflediğinizden bir dilim daha fazla ekmek yemeyeceğiz, bir lokma daha fazlasını ağzımıza sokmayacağız. Ayrıca kendimizi beğenmek, zayıflama psikolojimiz için çok önemlidir.

Verilen her bir gramda kendimize olan öz güven ve beğeni taktir düzeyi giderek artacaktır. Bu konu kolay olsa bu kadar sorun olmazdı kendinizi suçlamayın zaman verin.

Aynaya her baktığımızda verdiğiniz kiloları görerek bugün dünden daha güzelim ve ben güzel olmayı hakediyorum diyeceksiniz.
Güzel görünen mankenlerin o güzellik için neleri feda ettiğinin farkında olarak bizler de azıcık ta olsa fedakarlık yapacağız.

Bunun başka yolu yok.! Ya ömür boyu kendine ve vücuduna küskün bireyler olarak hayatımızı sürdüreceğiz ya da buna bir dur diyerek gerekli adımları en kısa sürede atacağız.

Bu konuyu öncelikle güzel olmak için değil sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürmek için yapmalıyız. Doğuştan gelmediğine göre bazı alışkanlıklar değiştirilebilir,sadece istemek inanmak ve vazgeçmemek gerekir.

"EN BÜYÜK BAŞARISIZLIK VAZGEÇMEKTİR... EN BÜYÜK BAŞARI İLK ADIMI ATIP DEVAM ETMEKTİR."

Diyetisyen Perihan ÇİÇEK

 

Online Diyet