Kişisel verileriniz KVKK kapsamında mevzuata uygun olarak toplanıp işlenmektedir. Daha fazla bilgi almak için Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

TAMAM

Hakkımda

   Diyetisyen Perihan ÇİÇEK Kimdir?  
 

   * Diyetisyen
   * Holistik Beslenme Danışmanı
   * Gaps Beslenme Danışmanı
   * Yaşam Koçu ve 
Kişisel Gelişim Uzmanı
   * REİKİ Master


 

Ben Perihan ÇİÇEK, 1971 yılında Ankara’da doğdum.


İlkokul Almanya orta ve lise eğitimim Ankara’da tamamladıktan sonra 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyet Bölümüne girerek 1995 yılında Diyetisyen olarak mezun olup aynı yıl İstanbul Yedikule Ermeni hastanesinde mesleğimi gerçekleştirmeye başladım.

2002 yılında İstanbul Şişli ve 2006 yılında İstanbul Bakırköy’de Özel Perihan Çiçek Polikliniği ve Güzellik Salonumu açarak hizmet verdim.

2007 yılında İstanbul Yedikule Ermeni Hastanesinden ayrılarak sadece kendi merkezlerimde estetik güzellik ve sağlık hizmetleri vermeye devam ettim.


2009 yılında mesleğimin yanında kişisel ve ruhsal gelişim eğitimleri alarak ve diğer yıllarda astrolojiyi de ekleyerek daha holistik bir bilinç ile mesleğimi gerçekleştirdim.


2016 yılına kadar bu süreci devam ettirip 2016 yılı itibari ile merkezlerimi tamamen kapatarak sadece diyetisyen olarak danışmanlık hizmeti vermeye başladım ve şuan Ankara ve İstanbul’da ve online olarak danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekteyim.


Diyetisyen Perihan ÇİÇEK İletişim
İrtibat : 0 212 543 71 74 - 0 552 789 81 83
WhatsApp : 0 535 279 47 67 - 0 552 789 81 83

 

Diyetisyen Perihan ÇİÇEK’ ten Sizlere Mesaj Var !
Yaptığı işi hala ilk günkü istek, azim ve zevkle yapmaktadır… 
 

DİYET YAPARKEN ZAYIFLARKEN DAHA MUTLU BAŞARILI OLMAK İÇİN DÜŞÜNCE GÜCÜ...

Ben 30 yıllık bir Diyetisyen, Yaşam Koçu ve Kişisel Gelişim Uzmanı, Reiki Grand Master, Holistik Beslenme Danışmanı ve GAPS Beslenme Danışmanı olarak kendi fikirlerimi düşüncelerimi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle.

Zayıflama yöntemlerinde en etkili ve en sağlıklı bilimsel yöntem diyet ve egzersizdir tartışılmaz.
Zihnin de zayıflamak için yapabileceği çok şey var. Düşüncelerinizi yönlendirebilir şekillendirebilirsiniz. 

Böylece sizi vazgeçirecek zorlayacak üzecek bıktıracak isyan etmenize neden olacak düşüncelerden engellerden kurtulabilirsiniz. 

Özellikle umutsuzluk, başarısızlık kaygısı ve başaracağına inanamamak zayıflama, diyet yapma ve kilo vermenin önündeki zihinsel engeller olarak önümüzde duruyor.
Beynimiz de adeta kireçlenme yaşatan bu olumsuz düşünceler silinmedikçe ve zayıflamaya olan inanç perçinlenmedikçe kolay bir zayıflama süreci yaşayamayacağımızı söyleyebilirim.

Zihin gücü ile daha kolay diyet yapma zayıflama anlayacağınız üzere mental enerjiyi kullanarak kendimizi inandırarak başarının yolunu açar.

Öncelikle zihin gücünü kullanarak diyet yapma ve zayıflama başarısını elde etmek istiyorsanız başaramam, edemem, iradesizim, kimse kilo vereceğime inanmıyor, artık kilo veremem ben böyleyim gibi bizleri aşırı kilolar ile yaşamaya mahkûm eden düşünce öbeklerinden kendimizi kurtaracağız. 

Olumsuz düşünceler hayatın her alanında olduğu gibi zayıflama alanında da başarısızlığın en önemli nedenidir.
Bir insan kaç kilo vereceğine inanır ve zayıflama hedeflerini ona göre şekillendirirse başaramama ihtimali yok olur.


ZAYIFLAMAK İÇİN DÜŞÜNCE GÜCÜ NASIL KULLANILIR ?

İnsanların zayıflama ve kilo verme olayında başarısız olmalarının nedenleri öncelikle mümkünse bir diyetisyen ve psikolog tarafından tespit edilir ve bu nedenlerin arkasında yatan olumsuz düşünceler duygular bir bir olumlu düşünceler ile yer değiştirir. 

Ben hastalarımı da genelde bunu puzzle oyunlarını örnek veririm. Bir duygunun eksikliğinde yerini yemek alıyor eğer o boşluğu duygu eksikliğini bulursak sorun azalıyor. Tabi bu verdiğim örnek herhangi bir sağlık problemi olmayanlar için geçerlidir.

(DİABET, HİPOGLİSEMİ, KORTİZON, ANEMİ İÇİN KULLANILAN BAZI İLAÇLAR vs)

Örnek olarak yeme isteğinin yok edilmesi önemli bir başarı olacaktır. Kesinlikle ama kesinlikle sofrada hedeflediğinizden bir dilim daha fazla ekmek yemeyeceğiz, bir lokma daha fazlasını ağzımıza sokmayacağız. 

Ayrıca kendimizi beğenmek, zayıflama psikolojimiz için çok önemlidir.
Verilen her bir gramda kendimize olan öz güven ve beğeni takdir düzeyi giderek artacaktır.
Bu konu kolay olsa bu kadar sorun olmazdı kendinizi suçlamayın zaman verin. 

Aynaya her baktığımızda verdiğiniz kiloları görerek bugün dünden daha güzelim ve ben güzel olmayı hak ediyorum diyeceksiniz. Güzel görünen mankenlerin o güzellik için neleri feda ettiğinin farkında olarak bizler de azıcık ta olsa fedakârlık yapacağız.
Bunun başka yolu yok. 

Ya ömür boyu kendine ve vücuduna küskün bireyler olarak hayatımızı sürdüreceğiz ya da buna bir dur diyerek gerekli adımları en kısa sürede atacağız.

Bu konuyu öncelikle güzel olmak için değil, sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürmek için yapmalıyız.

Doğuştan gelmediğine göre bazı alışkanlıklar değiştirilebilir, sadece İstemek İnanmak ve Vazgeçmemek gerekir.

 

EN BÜYÜK BAŞARISIZLIK VAZGEÇMEKTİR...
EN BÜYÜK BAŞARI İLK ADIMI ATIP DEVAM ETMEKTİR...

Hayat bir Sanattır…

Her anını bir sahnede sergilediğimiz görevimizin bazen tek bir rol bazen de birçok rolden oluştuğunu, sevmeyi öğrendiğimiz, öğrettiğimiz, sunduğumuz, paylaştığımız ve bütün sevgileri birleştirip çoğaltabildiğimiz anlamlı bir oyun.

Sonuçta hayat bir sınav ve başarı elimizde ne olursa olsun tek gerçek yaşadığımız andır, hayattır. Vazgeçmeden. 

Benim hedefim rolüm ve misyonum, insanlara daha mutlu yaşayabilecekleri çözümleri araştırmak üretmek ve insanlara sunmaktır. Farkındalığı artırarak yaşamak ve yaşatmaktır.
Kendi rolümüzü oynarken insanlara bilgimiz gücümüz yettiğince yol arkadaşlığı hayat koçluğu yapmaktır.

Benim iş hayatında çizdiğim yol budur, önce insan ve kaliteli yaşam.

Bizim işimiz hayatın tam ortasında yer alan ve her şeyi direkt etkileyen olduğu için bu konu çok daha önemli hale geliyor. 

Çünkü öncesinde illa bir nedeni olan devam aşamasında sıkıntı yaratan ama sonucunda mutlak mutluluk olan Yani Hayatın ta Kendisi… 

Ben rolümü çok seviyorum çünkü insanı seviyorum, insan yüreğini seviyorum, hayatı seviyorum. Nasıl bakarsan öyle görürsün diyeti.

O kadar çok konuşulan bir konudur ki diyet yapmak, beslenmek.
Neredeyse herkesin kendini uzman gördüğü herkesin mucizeler aradığı kestirme yollar bulmaya çalıştığı ve illa herkesin bir fikrinin olduğu bir konudur.

Peki, neden hala sorun bu konu?
Çünkü herkes sadece teorik olarak bilgi sahibi olabilir ama bilgi hayata geçirilmedikçe anlamlı değildir. 

Bu konu sadece 2 kavramdan ibarettir aslında (metabolik sorunlar sağlık problemleri yoksa). 

Düzen ve denge sihirli iki kelime bu işte.
Ben kendi hayatımda da çok kural seven biri olmadığım için işimde de kural sevmiyorum çok fazla. 

Her şey düşüncede başlıyor davranışla şekilleniyor olayın özü bu. 

Önce İsteyeceğiz karar vereceğiz sonra o işin uzmanından size koçluk yapmasını isteyeceksiniz bu bir ekip işidir.
Ne ilaç ne light ürünler ne sadece kalori hesaplamaları ki ben light ürün ve özel yemek sevmem kilo verme aşamasında.

Çünkü asıl başarı verilen kilo değil korunan kilodur ve bunun yolu ya Normal Hayatta Beslendiğin gibi Diyet Yapacaksın ya da Diyet Yaptığın gibi Normal Hayatta Besleneceksin...

Bu denklemin bozulduğu noktada ne kilo verilir ne korunabilir.

Tabi özel sağlık sorunları hormonsal sorunlar kullanılan ilaçlar, fiziksel aktivite çok fazla yapılmış diyetler bu çıkılan yolda ki bariyerler. 

Ama biz sizin yol arkadaşınızız bariyerleri aşmak için ben ve ekibim aynı iş ruhu ile buradayız.

Diyetisyen Perihan ÇİÇEK
(ORTAĞIM YOKTUR)

 

 
İlgili Anahtar Kelimeler: Diyetisyen, Diyet, Zayıflama, Holistik Beslenme Danışmanı, Gaps Beslenme Danışmanı, Yaşam Koçu ve Kişisel Gelişim Uzmanı, REİKİ Master, Online Diyet, Online Diyetisyen
Online Diyet